به دنبال مسدود شدن راه‌های استان زنجان صورت گرفت
اسکان 13 هزار مسافر در امامزاده‌ها و مساجد زنجان

خبرگزاری فارس: به دنبال مسدود شدن راه‌های استان زنجان 13 هزار نفر در امامزاده‌ها و مساجد استان زنجان اسکان پیدا کردند.

خبرگزاری فارس: اسکان 13 هزار مسافر در امامزاده‌ها و مساجد زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، بارش برف در استان زنجان از ساعات نخستین روز گذشته آغاز شده و همچنان در برخی از مناطق استان زنجان ادامه دارد.

روز گذشته بارش برف در استان زنجان موجب مسدود شدن همه راه‌های ارتباطی استان شد که همین امر موجب در راه ماندن مسافرانی شد که قصد عبور از استان زنجان را داشتند.

به گزارش عوامل راهداری استان زنجان و متصدیان حاضر در مساجد استان زنجان روز گذشته بیش از 13 هزار مسافر در راه مانده در مساجد، امامزاده‌ها و برخی نیز در خوابگاه‌های دانشجویی و سایر مکان‌های اقامتی اسکان پیدا کردند.

از مجموع مسافران در راه مانده 9 هزار و 120 نفر در مساجد و امامزاده‌های شهرستان زنجان اسکان پیدا کردند که با آمار اعلام شده شهرستان زنجان بیشتر از همه شهرستان‌های استان پذیرای در راه ماندگان بوده است.

همچنین در شهرستان ابهر و خرم‌دره نیز 890 نفر و در شهرستان خدابنده نیز 100 نفر از در راه ماندگان در اماکن اقامتی به ویژه مساجد اسکان پیدا کردند.

لازم به ذکر است، شهرستان‌های ایجرود و شهرستان طارم نیز به ترتیب پذیرای یک هزار و 250 و 40 نفر از در راه ماندگان بوده‌اند.

همچنین در شهرستان ماهنشان نیز 2 هزار و هشت نفر از مسافران در راه مانده اسکان پیدا کردند.

لازم به ذکر است، از بین همه مساجد استان زنجان بیشترین تعداد مسافران در حسینیه و زینبیه اعظم زنجان اسکان پیدا کرده‌اند.

گفتنی است، بنا به اعلام روابط عمومی اداره کل اوقاف استان زنجان در حال حاضر نیز همه مساجد استان زنجان آماده پذیرش مسافراه در راه مانده بوده و همچنین وسایل پذیرایی و گرم ‌کننده در این مکان‌ها به اندازه مورد نیاز تعبیه شده است.

انتهای پیام/س20