همزمان با سفر احمدی‌نژاد به تاجیکستان صورت می‌گیرد
پخش مستند "سفر به ماوراء النهر" از شبکه‌ دولتی تاجیکستان

خبرگزاری فارس: مستند سفر به ماوراء النهر کاری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با سفر آقای احمدی نژاد به تاجیکستان به مناسبت جشن جهانی نورز در شبکه‌های ملی این کشور پخش خواهد شد.

خبرگزاری فارس: پخش مستند "سفر به ماوراء النهر" از شبکه‌ دولتی تاجیکستان

به گزارش فارس، مستند سفر به ماوراءالنهر که در نوروز سال 90 بمناسبت برگزاری هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان  به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدارک دیده شده بود، قرار است در حاشیه مراسم جشن جهانی نوروز در یکی از شبکه‌های ملی این کشور پخش شود.

در مستند سفر به ماورالنهر، به مراسم هفته فرهنگی، مراسم نوروز و سفر به شهرهای "خجند" و "کولاب" پرداخته شده است.

در همین حال، "رضا قربان نژاد" کارگردان این مستند در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگار منطقه‌ای فارس در خصوص اهداف تهیه این برنامه فرهنگی تاکید کرد: هدف از تهیه چنین ویژه برنامه‌هایی توجه مجدد مردم و مسئولان 2 کشور هم زبان و هم دین ایران و تاجیکستان به انبوه اشتراکات فرهنگی و تاریخی و لزوم توجه و شناساندن آنان به تشنگان عرصه فرهنگ و ادب 2 کشور است.

وی با اشاره به شخصیت‌های معرفی شده در این مستند، بیان داشت: میر سید علی همدانی زاده همدان است و در کولاب تاجیکستان دفن شده است در حالی که بو علی سینا زاده ماورا النهر می‌باشد و در شهر همدان آرمیده است که این وجه اشتراک ظریف بر جذابیت‌های معرفی چنین مفاخر مشترکی افزوده است.

این مستند قرار است در حاشیه برگزاری مراسم جشن جهانی نوروز از یکی از شبکه‌های دولتی تاجیکستان پخش شود.

روز گذشته این مستند از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان برای برگزار کنندگان این جشن به تاجیکستان ارسال شد.

انتهای پیام/.