امام جمعه کاکی:
تحقق شعار سال 91 توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند

خبرگزاری فارس: امام جمعه کاکی گفت: بدون تردید تحقق شعار سال 91 بسیاری از طراحی‌های دشمنان علیه ملت ایران را خنثی می‌کند.

خبرگزاری فارس: تحقق شعار سال 91 توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند

حجت‌الاسلام محمد محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر با تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال جدید با اشاره به سخنان رهبری انقلاب اسلامی گفت: طبق سنت هر ساله و به تدبیر حکیم فرزانه انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امسال سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است.

محمدی تصریح کرد: همه باید توجه کنیم که رسیدن به اهداف نامگذاری سال 91 بدون توجه به علت‌های فرهنگی و روانی گرایش به مصرف کالاهای خارجی و مقابله فرهنگی با این معضل امکان‌پذیر نیست باید استانداردهای ساخت داخل را به حد مطلوب برسانیم تا مردم بتوانند برای رفع نیازهای خود به ویژه اقلام مصرفی و روزمره، کالاهای ایرانی را انتخاب کنند.

وی در ادامه با توجه به اینکه شغل اکثر مردم منطقه کشاورزی است خواستار حمایت دولت از تولیدات کشاورزی و صنعتی کشور شد و گفت: با توجه به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، تولیدات داخلی بویژه در حوزه کشاورزی و صنعت بیش از پیش نیازمند حمایت دولت هستند تا بتوانند تحولات مهمی را در عرصه تولید رقم بزنند.

این مسئول یادآور شد: باید نظر رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی را یک فرمان و دستور تلقی و بر اساس آن برنامه‌ریزی کرد.

محمدی تاکید کرد: بدون تردید تحقق شعار امسال، بسیاری از طراحی‌های دشمنان علیه ملت ایران را خنثی می‌کند و توقع من از مسئولان آن است که شعار امسال را عملاً دنبال کنند نه اینکه به صورت نوشته‌ای تنها در تابلوها بماند و همه همّت کنند تا ان‌شاء‌الله مصداق عملی این شعار تحقق یابد.

امام جمعه کاکی به سخنان حکیمانه رهبری فرزانه انقلاب در مشهد مقدس اشاره کرد و افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری یک دستورالعمل قانونی و شرعی است و همه ملزم به رعایت آن هستند و باید عمل به آن را بر خود واجب شرعی بدانند.

 

وی به اشاره به بیانات رهبری معظم انقلاب به دسته‌بندی دستاوردهای سال گذشته پرداخته و یادآور شد: رشد علمی کشور بسیار مطلوب بود به نحوی که کشور ما در جهان رتبه هفتم و در منطقه رتبه اول کسب کرد و این نشان از همّت مردم در تولید علم و نهضت نرم‌افزاری است.

وی در ادامه به فرمایشات ایشان حول محورهای حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی پرداخت.

امام جمعه کاکی درباره تلاش دشمنان برای اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ملت ایران تصریح کرد: این فشارها سبب می‌شود تا ملت ایران خود را در عرصه‌هایی که به دیگر کشورها متکی هستند، به خودکفایی برساند.

محمدی عنوان کرد: با توجه به اینکه دهه چهارم انقلاب به دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری شده، حمایت از تولیدات ملی می‌تواند موتور محرک این سیاست راهبردی باشد.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری سال گذشته را سال جهاد اقتصادی نامگذاری کرد و همه دیدند که چقدر تحریم‌ها شدید شد و اگر این هشدار به مسئولان داده نمی‌شد ما دچار مشکلات عظیمی بودیم.

محمدی ادامه داد: حضور اقتصادی جهادگونه برای ملت یک ضرورت بود و امروزه تمرکز عمده دشمن بر روی مسائل اقتصادی است و مسئولان نیز باید با قرار دادن قانون‌های سهل و آسان مسیر را برای زندگی آسان مردم هموار سازند.

این مسئول با اشاره به برنامه‌ها و مراسمات راهیان‌نور امسال اذعان داشت: برنامه‌های راهیان‌نور انسان‌ساز است.

امام جمعه کاکی از تلاش‌های سپاه امام صادق ‌(ع ) استان بوشهر، مجموعه فرهنگی و همه دست‌اندرکاران سپاه و راهیان‌نور تجلیل کرد.

انتهای پیام/ن10/د1000