خراسان جنوبی نگین کویر ایران
حلاج‌مقدم: بازدید از موزه‌های خراسان جنوبی 2 برابر شد

خبرگزاری فارس: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: آمار بازدید از موزه‌های استان در هفته اول سفرهای نوروزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر افزایش یافت.

خبرگزاری فارس: حلاج‌مقدم: بازدید از موزه‌های خراسان جنوبی 2 برابر شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حمید حلاج‌‌مقدم در بازدید از موزه‌های بیرجند اظهار داشت: در هفته اول آغاز سفرهای نوروزی حدود 6 هزار نفر از موزه‌های استان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 40 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز 12 موزه خراسان جنوبی آماده حضور بازدیدکنندگان هستند.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه از 12 موزه استان سهم شهرستان‌های بیرجند و قاینات به ترتیب شش و سه باب و شهرستان‌های نهبندان، سرایان و بشرویه هر کدام یک موزه است، تاکید کرد: در سال گذشته در مجموع 365 روز 64 هزار نفر از موزه‌های استان بازدید کردند.

حلاج‌مقدم اضافه کرد: در ایام نوروز موزه‌های خراسان جنوبی از ساعت 9 تا ۲۱ پذیرای علاقمندان هستند.

وی از فعالیت نمایشگاه منطقه‌ای آثار تاریخی حوزه تمدنی شرق و شمال شرق در مجموعه جهانی باغ و عمارت اکبریه از 27 اسفند 1390 تا اول اردیبهشت‌ماه 1391 خبر داد و افزود: در مجموعه جهانی اکبریه سه موزه باستان‌شناسی، مردم‌شناسی و حیات وحش قرار دارد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: موزه  باستان‌شناسی بیرجند نخستین موزه استان است که در سال 1371 راه‌اندازی و در سال 1374 با طراحی نو، توسعه و تجهیز شد.

حلاج‌مقدم در پایان اذعان داشت: این موزه مشتمل بر بخش‌های متعددی از جمله بخش سفال، مفرغ و سکه، قرآن، روشنایی، کتابت و مجموعه‌ای از اشیا و مواریث است.

انتهای پیام/ن۲۰/پ3003