امروز و دیروز در شهرستان اصفهان
مسمومیت با گاز منوکسید 7 نفر را راهی بیمارستان کرد

خبرگزاری فارس: امروز و دیروز استنشاق گاز منوکسیدکربن 7 نفر را در شهرستان اصفهان مسموم کرد که این افراد با تلاش تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل شدند.

خبرگزاری فارس: مسمومیت با  گاز منوکسید 7 نفر را راهی بیمارستان کرد

حمید اسماعیلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: امروز و دیروز استنشاق گاز منوکسیدکربن 7 نفر را در شهرستان اصفهان مسموم کرد که این افراد با تلاش تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل شدند.

وی با اشاره به اینکه ساعت 10 و 16 دقیقه روز گذشته در تماسی با اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی (115) اعلام شد که چهار نفر در خیابان 22 بهمن اصفهان بر اثر استنشاق گاز منوکسیدکربن مسموم شده‌اند، افزود: یک واحد امداد اورژانس پیش بیمارستانی در محل حاضر شد و آنها را پس از انجام اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان صدوقی اصفهان منتقل کرد.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: همچنین ساعت 5 و 30 دقیقه بامداد امروز 3 نفر در خیابان هزار جریب با گاز co مسموم و پس از امدادخواهی از اورژانس 115 به بیمارستان الزهرا (س) اصفهان منتقل شدند.

وی بیان داشت: سردرد، سرگیجه، تهوع و بیقراری، تنگی نفس، خمیازه کشیدن بیش از حد و کاهش دید، کبودی دست و پا و دور لب‌ها که در نهایت منجر به تشنج، بیهوشی و مرگ می‌شود از علائم و نشانه‌های هشداردهنده‌ مسمومیت با گاز CO است.

اسماعیلی تاکید کرد: در صورت مواجه شدن با فرد مصدوم گاز گرفته، ابتدا جلوی دهان و بینی خود را با ماسک یا پارچه مرطوب بپوشانید، وسیله‌ گرمازا را خاموش و درب و پنجره را باز کنید، به سرعت مصدوم را از منطقه آلوده وارد هوای آزاد کرده و با اورژانس (115) تماس بگیرید.

وی ادامه داد: سپس کمربند و یقه مصدوم را باز کنید، در صورت کاهش هوشیاری مصدوم اقدام به باز کردن راه هوایی وی کرده و در صورت لزوم اقدام به احیا قلبی ریوی کنید و سپس در صورت نیاز با آتش نشانی (۱۲۵) تماس بگیرید.

انتهای پیام/س20